Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Zwoleniu
ul. Bogusza 37, 26-700 Zwoleń

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Zwoleniu przyjmuje interesantów:

w poniedziałki od 13:00-15:00
telefon: (48) 676-23-12
zwolen@psse.waw.pl

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie wspólnie z 38 Powiatowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi i Graniczną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, sprawuje nadzór sanitarny nad ponad 5 milionami mieszkańców regionu. Zapraszamy do zapoznania się z oceną stanu sanitarnego województwa mazowieckiego.

Strona główna

Aktualności

Debata " Narkotyki, dopalacze nie tędy droga"

W dniu 11.04.2018r w Liceum Ogólnokształcącym w Zwoleniu odbyła się debata szkolna- " Narkotyki, dopalacze- nie tędy droga", w której uczestniczyli przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zwoleniu. Celem spotkania było zwiększenie poziomu wiedzy wśród uczniów o zagrożeniach, dotyczących narkotyków i dopalaczy, jak również kształtowanie świadomości na temat negatywnego wpływu środków odurzających na funkcjonowanie organizmu człowieka oraz skutkach prawnych z tym związanych.

Czytaj więcej

Wizyty w solariach tylko dla pełnoletnich

Wizyty w solariach tylko dla pełnoletnich

Nowa ustawa regulująca korzystanie z solariów już obowiązuje. Nawet 50 tys. zł kary może zapłacić właściciel salonu z lampami UV za oferowanie usługi nieletniemu. Kontrole Państwowej Inspekcji Sanitarnej sprawdzą respektowanie nowego prawa.

 

Czytaj więcej

Światowy Dzień Zdrowia 2018

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, sprzyja mobilizacji działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, ważnym dla ludzi na całym świecie. Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2018 jest: Powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego.

Hasło tegorocznej kampanii brzmi:" Zdrowie dla wszystkich"

Czytaj więcej

Komunikaty

Afrykański Pomór Świń

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zwoleniu w związku z wykryciem kolejnych dzików zarażonych wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) w centralnej części województwa oraz zgodnie z wytycznymi Wojewody Mazowieckiego  w tym zakresie, przekazuje w załączeniu materiał informacyjny dotyczący postępowania w przypadku zakaźnej choroby wirusowej zwierząt (ASF).

PPIS w Zwoleniu

Teresa Kacperczyk-Baran

ulotka ASF

Afrykański Pomór Świń (ASF)

Czytaj więcej

Ostrzeżenia

Apel do hodowców drobiu

APEL MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI ORAZ GŁÓWNEGO LEKARZA WETERYNARII W SPRAWIE WIRUSA WYSOCE ZJADLIWEJ GRYPY PTAKÓW (HPAI).

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.
Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa grypy ptaków H5N8 są zarażone dzikie ptaki. Niestety przyczyną bywa też człowiek i dlatego przypominamy o podstawowych zasadach postępowania.

Czytaj więcej