Przejdź do treści

Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Zwoleniu
ul. Bogusza 37, 26-700 Zwoleń

sekretariat: tel./fax: 48 676 23 12

e-mail: zwolen@psse.waw.pl

adres elektronicznej skrzynki podawczej (/pssezwolen/skrytka)

Godziny pracy:poniedziałek-piątek (7:30-15:05)

W sprawie skarg i wniosków Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zwoleniu przyjmuje w poniedziałki w godz: 13:00-15:00.

Telefon alarmowy czynny poza godzinami pracy Stacji:

602 580 773

TELEFON ALARMOWY SŁUŻY WYŁĄCZNIE DO PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ O ZAISTNIENIU ZAGROŻENIA DLA ZDROWIA PUBLICZNEGO.

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych w zakładce RODO.

Całodobowa infolinia dla obywatela w sprawach kwarantanny i zdrowia

+ 48 222 500 115

Chcesz uzyskać odpowiedź online? Pytania i odpowiedzi oraz chat 24/7 dostępne są pod adresem:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Zwoleniu, pełniącym jednocześnie funkcję Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zwoleniu jest dr nauk med.Teresa Kacperczyk-Baran.

Obszar działania Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zwoleniu obejmuje powiat zwoleński tj. miasto Zwoleń oraz gminy: Zwoleń, Tczów, Kazanów, Przyłęk, Policzna.

!Szanowni Państwo !

W związku z koniecznością ograniczenia ryzyka epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa kierując się koniecznością zapewnienia zdolności do realizacji zadań przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zwoleniu ukierunkowanych na zapobieganie oraz zwalczanie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19,
Z dniem 16 marca 2020 roku do odwołania wstrzymana zostaje bezpośrednia obsługa interesantów, zawieszona zostaje działalność punktu przyjmowania materiału do badań.

Kontakt interesantów w sprawach pozostających we właściwości Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zwoleniu możliwy jest w formie telefonicznej, elektronicznej, oraz za pośrednictwem operatora pocztowego.


Odbiór szczepionek przez podmioty lecznicze możliwy jest po kontakcie telefonicznym i umówieniu terminu z pracownikiem odpowiedzialnym za szczepionki PSSE w Zwoleniu.

 

sekretariat: tel./fax: 48 676 23 12

e-mail: zwolen@psse.waw.pl

Telefon alarmowy czynny poza godzinami pracy Stacji:

602 580 773 ( w godz.15:00-20:30)

 

 

 

https://niepodlegla.gov.pl/Czerwony napis

Strona główna

Komunikaty

OCENA JAKOŚCI WODY W KĄPIELISKU W ZWOLENIU

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zwoleniu, po zapoznaniu się ze sprawozdaniem numer 4/K/S z dnia 10.07.2020r.  z badania próbki wody pobranej dnia  06.07.2020 r. stwierdza, że woda w kąpielisku „Nad Zalewem”  przy ul. Sportowej w Zwoleniu jest przydatna do kąpieli. 

Czytaj więcej

Ostrzeżenia

Ostrzeżenie PPIS w Zwoleniu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zwoleniu w związku z przypadkami naruszenia obowiązków nałożonych na osoby kwarantannowane oraz naruszenie zasad przepisów mających na celu ograniczenie epidemii COVID -19 we współpracy z Komendą Policji będzie podejmował działania poprzez nakładanie kar administracyjnych na osoby naruszające prawo.

W dniu 03.04.2020 r. PPIS w Zwoleniu nałożył grzywnę na osobę, która złamała nakaz kwarantanny domowej opuszczając miejsce jej odbywania.

Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE dla mieszkańców powiatu zwoleńskiego

Zwoleń dnia 20.03.2020 r.

OSTRZEŻENIE

dla mieszkańców powiatu zwoleńskiego

SZANOWNI PAŃSTWO!

Ostrzegamy przed fałszywymi pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej (podającymi się także za pracowników izby sanitarnej), którzy proponują walkę z koronawirusem poprzez dezynfekcję pomieszczeń i mierzenie temperatury.

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie odwiedzają osób poddanych kwarantannie czy objętych nadzorem epidemiologicznym w celu sprawdzenia ich stanu zdrowia lub dezynfekcji pomieszczeń.


Bądźcie czujni.

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny

w Zwoleniu

Teresa Kacperczyk-Baran

 

Czytaj więcej

Ostrzeżenie przed Barszczem Sosnowskiego!

Barszcze kaukaskie to gatunek roślin należący do rodziny  Apiaceae – baldaszkowatych (selerowatych), do której należy również seler, marchew, koper i inne rośliny użytkowe.  

Są to jedne z największych roślin zielnych na świecie. Podczas kwitnienia zazwyczaj osiągają ok. 3 m wysokości lub więcej.  Kwiaty są białe lub różowawe, w postaci parasolowatych baldachów - podobne do kopru, ale znacznie większe - o średnicy 30-80 cm. Rośliny te charakteryzują się potężnymi liśćmi,
o długości ok. 1,5 m.

Barszcze kaukaskie należą do inwazyjnych gatunków obcych, zagrażających rodzimej florze.

W Europie Środkowej i Zachodniej występują:

  • barszcz Sosnowskiego (Heracleum Sosnowskyi Manden.),
  • barszcz  Mantegazziego, b. olbrzymi (Heracleum mantegazzianum Sommier et Levier),
  • barszcz perski (Heracleum persicum).

Barszcze kaukaskie stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt, ze względu na silne właściwości toksyczne. Soki kaukaskich barszczy zawierają związki chemiczne, które pod wpływem promieniowania słonecznego (UVA) mogą powodować zmiany skórne przypominające oparzenia (wysypki, zaczerwienienia, opuchlizna, owrzodzenia itp.), jak również obrażenia układu oddechowego, oczu, a nawet wstrząs anafilaktyczny. Obrażeń można nabawić się nawet nie mając bezpośredniego kontaktu z rośliną, a jedynie na skutek przebywania w jej sąsiedztwie (będąc poddanym ekspozycji substancji toksycznych zawartych w powietrzu).

 

Więcej informacji na stronach:

www.barszcz.edu.pl

https://gis.gov.pl/zdrowie/gis-ostrzega-przed-barszczem-sosnowskiego/

http://projekty.gdos.gov.pl/igo-heracleum-sosnowskyi

Czytaj więcej